admin - blog

Zgłoszenia do badań korpusowych

Zachęcamy wszystkich Głuchych do wzięcia udziału w badaniach korpusowych. Zgłoszenia można dokonać tutaj.

21 grudnia 2017 r. – życzenia Świąteczne

Pracownia Lingwistyki Migowej składa wszystkim swoim członkom i przyjaciołom najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Niech ten zimowy czas będzie wypełniony spokojem, miłością i odpoczynkiem od trudów codzienności. Życzymy mnóstwa spotkań w gronie najbliższych Wam osób. A Nowy Rok niech przyniesie same sukcesy, zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym.
Dziękujemy, że jesteście!

Audycja w Radiu TOK FM

Audycja red. Karoliny Głowackiej w Radiu TOK FM, której gościem był dr Paweł Rutkowski (15 grudnia 2017 r.).

18 grudnia 2017 r. – audycja w Radiu TOK FM

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania lub przeczytania audycji "Przedpołudnie Radia TOK FM", podczas której gościem Karoliny Głowackiej był doktor Paweł Rutkowski.
Transkrypcja załączona jest do posta.

14 grudnia 2017 r. – Stypendium dla Marka Śmietany

W tym roku nasz kolega Marek Śmietana znalazł się na liście laureatów prestiżowego Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia naukowe.
Serdecznie gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za dalszą karierę naukową Marka!

16 listopada 2017 r. – multimedialny kurs PJM dla klas I-III

Pracownia Lingwistyki Migowej realizuje na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej projekt polegający na opracowaniu multimedialnego kursu polskiego języka migowego (PJM) dla uczniów klas I-III. Kurs będzie się składał z czterech części, obejmując dwa poziomy biegłości językowej (A1 i A2). Materiały opracowywane są przez zespół ekspercki w składzie: Joanna Filipczak, Monika Grabowska-Dobrowolska i Małgorzata Lilmanówka. Obecnie trwają nagrania tekstów w PJM, w których udział biorą Monika Krawczyk, Artur Werbel i Joanna Łacheta. Niezmiernie się cieszymy, że możemy tworzyć coraz więcej materiałów dla głuchych uczniów! Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z ostatnich nagrań.

11 listopada 2017 r. – konferencja TechLING’17

10 listopada 2017 r. w trakcie organizowanej przez Uniwersytet Boloński (czyli najstarszą uczelnię Europy) w Forlì konferencji "2nd International Conference on Languages, Linguistics and Technology: New Trends in Language Teaching, Interpreting and Translation – TechLING’17" zaprezentowany został referat zatytułowany "Corpus data as a basis for translating textbooks for deaf pupils into Polish Sign Language" autorstwa Pawła Rutkowskiego i Piotra Mostowskiego.

31 października 2017 r. – artykuł w czasopismie "Trendy"

W najnowszym numerze czasopisma "Trendy" ukazał się artykuł "Polski język migowy narzędziem przeciwdziałania wykluczeniu" autorstwa Pawła Rutkowskiego i Piotra Mostowskiego.

Zapraszamy do lektury!

30 października 2017 r. – konferencja stowarzyszenia PASE

21 października 2017 dr Paweł Rutkowski był gościem konferencji "Nauczanie języków obcych uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi", na której wygłosił referat zatytułowany "Kształcenie językowe dzieci migających". Organizatorem konferencji było Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Jakości w Nauczaniu Języków Obcych PASE.

29 października 2017 r. – adaptacje na zlecenie MEN

Ministerstwo Edukacji Narodowej poinformowało w ostatnich dniach o dopuszczeniu do użytku szkolnego dwóch adaptacji dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, które opracowała Pracownia Lingwistyki Migowej.

Zachęcamy do korzystania z tych podręczników!

Subscribe to RSS - admin - blog