Trwa współpraca Pracowni Lingwistyki Migowej UW z Pracownią Obrazowania Mózgu Instytutu Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN. W kwietniu na konferencji Learning and Plasticity (LaP) w Äkäslompolo w Finlandii zaprezentowany został plakat zatytułowany „Time-course of semantic processing in hearing adults during Polish Sign Language acquisition: A longitudinal study”. Omawia on pierwsze wyniki badania dotyczącego nabywania PJM przez osoby słyszące. Poza badaczami warszawskimi w pracach tych uczestniczą także naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego i San Diego State University (autorzy plakatu przedstawionego w Finlandii to Anna Banaszkiewicz, Jacek Matuszewski, Łukasz Bola, Michał Szczepanik, Bartosz Kossowski, Paweł Rutkowski, Marcin Szwed, Karen Emmorey, Katarzyna Jednoróg i Artur Marchewka).