Z dumą informujemy, że projekt, który tworzyliśmy w ostatnich miesiącach na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej będzie miał jutro swoją premierę!
Jest to zestaw książek pomocniczych do nauki języka migowego dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej. Seria nosi tytuł „Migaj razem z nami” i stanowi komplet materiałów umożliwiających naukę przez pełne dwa lata szkolne, nawet u dziecka, które nie miało dotąd kontaktu z miganiem.
Kurs języka migowego został opracowany przez zespół głuchych i słyszących specjalistów w zakresie surdopedagogiki i lingwistyki migowej.
Każda część przygotowana została w formie odrębnej aplikacji multimedialnej, która umożliwia pracę na komputerze stacjonarnym – zarówno w klasie jak i w domu.
23 lutego 2018 r. o godz. 10:00 w gmachu Ministerstwa Edukacji Narodowej odbędzie się briefing prasowy z udziałem Anny Zalewskiej Minister Edukacji Narodowej dotyczący kursu.
W briefingu udział weźmie również dr Paweł Rutkowski z Pracowni Lingwistyki Migowej oraz autorki książek pomocniczych do nauki języka migowego – Joanna Filipczak, Małgorzata Limanówka i Monika Dobrowolska.
Więcej informacji tutaj.