2007: Stopień doktora nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa (z wyróżnieniem); obrona rozprawy na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego (tytuł rozprawy: Hipoteza frazy przedimkowej jako narzędzie opisu składniowego polskich grup imiennych, promotor: dr hab. Jadwiga Linde Usiekniewicz, prof. UW, recenzenci: prof. dr hab. Marek Świdziński i prof. dr hab. Piotr Stalmaszczyk)

2004: Tytuł magistra filologii (w zakresie lingwistyki stosowanej – ekokomunikacji); obrona pracy na Wydziale Neofilologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (tytuł pracy: Kompetencja językowa i kompetencja numeryczna jako współzależne zasoby kognitywno-komunikacyjne człowieka, promotor: prof. dr hab. Stanisław Puppel, recenzent: prof. dr hab. Jerzy Bańczerowski, ocena: bardzo dobra)

2000: Tytuł magistra filologii polskiej (w zakresie językoznawstwa i literaturoznawstwa); obrona pracy magisterskiej na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego (tytuł pracy: Składnia polskich liczebników głównych w ujęciu generatywnym, promotor: prof. dr hab. Marek Świdziński, recenzent: dr Dorota Kopcińska, ocena: celująca)