Trwają prace nad stworzeniem migowych wersji podręczników do piątej klasy szkoły podstawowej! Na zlecenie MEN zespół Pracowni Lingwistyki Migowej przygotowuje obecnie tłumaczenia na polski język migowy (PJM) następujących podręczników do języka polskiego, matematyki, przyrody i języka angielskiego:

Hanna Dobrowolska, Urszula Dobrowolska, Jutro pójdę w świat. Podręcznik do kształcenia literackiego, kulturowego i językowego. Szkoła podstawowa. Klasa 5

Helena Lewicka, Marianna Kowalczyk, Matematyka wokół nas. Klasa 5

Janina Ślósarczyk, Ryszard Kozik, Feliks Szlajfer, Tajemnice przyrody. Podręcznik do przyrody dla klasy piątej szkoły podstawowej

Nick Beare, Evolution plus 2. Klasa V szkoły podstawowej

Jeszcze w tym roku stworzone przez PLM multimedialne adaptacje tych książek będą dostępne publicznie – już teraz zachęcamy do korzystania z nich wszystkich głuchych uczniów i ich nauczycieli.