Wydział Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego serdecznie zaprasza na trzecią już edycję Studiów Podyplomowych „Polski Język Migowy” (2013-2014).
Są to jedyne tego typu studia uniwersyteckie w Polsce.
Ich celem jest przygotowanie teoretyczne i praktyczne do wykonywania zawodu lektora lub tłumacza PJM, rozszerzanie wiedzy na temat słownictwa i gramatyki PJM oraz rozwijanie umiejętności praktycznych w zakresie komunikacji niesłyszących. W programie znajdują się m.in. zajęcia „Wiedza o języku”, „Nauczanie języka polskiego jako obcego”, „Języki migowe na świecie”, „Warsztat tłumacza PJM”, „Historia i kultura Głuchych” „Opis gramatyczny i leksykalny PJM” czy lektorat języka migowego.
Studia Podyplomowe PJM naprzeciw oczekiwaniom osób pracujących z Głuchymi, zarówno słyszących, jak i głuchych. Wykłady i większa część ćwiczeń prowadzone są w języku polskim (m.in. przez współpracowników Pracowni Lingwistyki Migowej). Wszystkie tłumaczone są symultanicznie na PJM.

Studia prowadzone są w trybie zaocznym (sesje sobotnio-niedzielne).

Zgłoszenia: do 31.01.2013 lub do wyczerpania limitu miejsc.

Kontakt elektroniczny:
Instytut Języka Polskiego: ijpuw@uw.edu.pl